Пережив кому і вісім операцій: історія 11-річного Артема, який потрапив під обстріл касетними бомбами росіян

Львівські медики вчергове розповідають історію свого пацієнта, 11-річного Артема з Харкова. Під час того як хлопець грав футбол у своєму дворі, росіяни злійснили обстріл касетними бомбами.

Як повідомляють у Першрму МО Львова, внаслідок обстрілу, Артем пережив кому і вісім операцій. Йому фактично довелось наново вчитись ходити і рухати руками.

“Обстріл почався раптово, без сповіщень про тривогу. Артем не встиг заховатися. Як наслідок – відкрита мінно-вибухова травма грудної та черевної порожнини, ушкодження внутрішніх органів (легень, діафрагми та печінки) із інфекційним ускладненням. У Харкові протягом трьох діб Артем перебував у комі. Через тиждень його евакуювали до Львова у нашу дитячу Лікарню Святого Миколая”, – розповідають Львівські медики.

Цілий місяць дитина не підводилась з ліжка. Львівські хірурги робили все можливе щоб відновити Артему здоров’я. Хірурги лікарні Святого Миколая спільно з британсько-американськими та колегами із нашої Лікарні Св. Пантелеймона виконали хлопчику низку високотехнологічних втручань – це відновлення цілісності грудної клітки та правої легені, а також печінки, органів черевної порожнини.

Після того, як хлопця перевели у загальну палату, до роботи взялися реабілітологи. Досьогодні старший фізіотерапевт Сергій Худа допомагає Артему відновити функціональність правої руки та покращити ходьбу.

“Мама хлопчика Анна радіє успіхам сина. Завдяки спільній роботі спеціалістів хлопчик знову бігає та навіть грає у футбол. А ще – сам одягається, вмивається, гуляє на вулиці. Відколи Артем потрапив у лікарню, Анна твердо вирішила – лікуватиме сина тільки в Україні. І ще жодного разу про це не пошкодувала”, – зазначають медики.

Поделиться с друзьями
Рейтинг
( Пока оценок нет )
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: