У Львові 1-річному малюку видалили 10-см ракову пухлину через три 5-мм проколи

У Львові, в Лікарні Святого Миколая, однорічному малюку видалили 10-см ракову пухлину через три 5-мм проколи. Львівські медики працювали разом з колегами з Івано-Франківська.

Про це повідомляють у Першому медичному об’єднанні Львова. Зазначається, що утвір вростав в органи однорічної дитини та міг розповсюдитись по всьому організму.

Влітку, мати Матвійка Вікторія помітила у свого сина збільшений животик у свого однорічного сина Матвійка. Хлопчик температурив, мав проблеми з сечопусканням та відходженням калу. Жінка звернулась до лікарів в Івано-Франківську, там мешкає родина. Хірурги спершу запідозрили кишкову непрохідність. Однак результати біопсії та комп’ютерної томографії показали ембріональну рабдоміосаркому – майже десятисантиметрову пухлину м’яких тканин. Злоякісне утворення локалізувалось у малому тазу.

Матвій отримав вісім курсів хіміотерапії. Уворення зменшилося більш, ніж удвічі. Однак продовжувало вростати в прилеглі внутрішні органи. Аби позбутися пухлини назавжди, хлопчика треба було оперувати. Так Матвійко потрапив до Львова. Складне втручання виконали хірурги дитячої Лікарні Святого Миколая у Львові спільно з лікуючим лікарем Матвійка – хірургом Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні.

Медики зазначають, що через три п’ятиміліметрові проколи спеціалісти видалили пухлину та уражений нею сечовий міхур, простату та передню стінку прямої кишки. Для відходження сечі вони вивели сечоводи на живіт. Частину кишківника хлопчика лікарям вдалося урятувати.

Тепер на Матвійка чекає післяопераційна реабілітація. Потім – ще декілька курсів хіміотерапії та променевої терапії. Після повного одужання дитину планують прооперувати вдруге: йому сформують новий сечовий міхур. Це вже буде реконструктивне втручання.

Поделиться с друзьями
Рейтинг
( Пока оценок нет )
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: